KRONE - sběrací a dávkovací vozy řady AX

AX – příjemné sbírání

  • Krone - sběrací a dávkovací vozy AX

AX: Nová generace sběracích a dávkovacích vozů od firmy KRONE  postavila srovnatelné parametry výš. S těmito vozy si kupujete zkušenosti a odbornost ve výrobě sběracích vozů, protože
KRONE reaguje na požadavky z praxe. Inovace, jako je neřízené sběrací ustrojí EasyFlow, velký řezací a podávací rotor, stranově sklopný nosník nožů a v přední časti snížené dno korby, garantují vysokou výkonnost. Přitom vůz nevyžaduje velký příkon a  nabízí větší komfort při obsluze. Vyniká minimální údržbou i opotřebenim.

Sběrací ustrojí EasyFlow
Krone - sběrací a dávkovací vozy AX - sběrací ustrojé EasyFlowFirma KRONE  nabízí v EasyFlow jako první neřízené sběrací ustrojí bez vodící dráhy. Klíčovým řešením je speciální tvar pozinkovaných stíracích plechů. Ty zajišťují plynulý tok sbírané hmoty při zatahovaní prstů. EasyFlow může pracovat ve vyšších  otáčkách, a tak sbírat čistěji při větší výkonnosti.

Vůz AX s rotorovým řezáním a plněním
Vozy AX jsou díky rotoru o průměru 760 mm a šířce 1 557 mm velmi výkonné ve sběru a řezání píce. Šest řad hrotů spirálovitě uspořádaných na rotoru protahuje plynule sklízenou hmotu přes aktivně postavené nože. Hroty jsou osazeny 25 mm širokými pásky z hardoxové oceli, které čistě řežou a šetrně dopravují pořezanou píci. Pohon rotoru, který je uložen ve výkyvných ložiskách, zajišťuje silný řetězový převod.Krone - sběrací a dávkovací vozy AX - rotorové řezání a plnění

Robustní rám a nástavba
Tvrdá praxe staví vysoké nároky. Na základě toho vyrábíme sběrací vozy řady AX se zvláště robustním rámem a nástavbou. Neboť KRONE ví, že stabilita se léty vyplatí. A tak se nám to podařilo s vozem, který má nejen v přední části snížené dno, ale je zvlášť výkonný a lehce obsluhovatelný.

Robustní a lehký pro jízdu
Vůz AX je svojí koncepcí přizpůsobený zcela požadavkům zemědělců, kteří ho chtějí používat pro vnitropodnikové nasazení. Vozy se vyznačují neřízeným sběracím ústrojím EasyFlow, rotorem s velkou průchodností a hroty osazenými hadoxovými pásky zaručujícími střižný řez. Píce není mačkána. Kvalita sklízené píce je dosažena díky perfektnímu střižnému řezu i při nižším příkonu. Píce je dopravovaná do vozu ještě rychleji a šetrně díky v přední části sníženému dnu a krátkému dopravnímu kanálu. A to vše při skutečně nízkém požadovaném příkonu. Tak lze vozy AX agregovat i s traktory o výkonu od 80 PS. To znamená: Kvalitnější řez u rotorových vozů při srovnatelném nízkém příkonu jako u vozů s hrabicovým ústrojím.

Jednoduše a pohodlně
Krone - sběrací a dávkovací vozy AX - výměna nožůVýměna nožů se provádí na jejich nosníku sklopeném vedle sběracího vozu. Vozy AX nabízejí obsluze tímto konstrukčním řešením vysoký komfort při servisu. Na levé straně vozu je centrální ovládání pro sklopení a vyklopení nosníku nožů. Zde se také provádí jejich kompletní výměna. Šetříme čas bez obcházení soupravy. A tak to funguje: Nejdříve se hydraulicky sklopí celý nosník. Nastavením nožů do nulové polohy se také dosáhne jejich odjištění. Nakonec je nosník pomocí páky odjištěn a vyklopen vlevo podél sběracího vozu. Pak se velmi lehce dají jednotlivé nože vyjmout směrem nahoru. Odjištění druhé pravé strany nosníku nožů se děje automaticky při jeho vyklápění.

AX 250 L, AX 280 L
Sklopná nástavba na suchý materiál

Krone - sběrací a dávkovací vozy AX - skopná nástavba na suchý materiálSběrací vozy AX 250 L a AX 280 L vybavené hydraulicky sklopnou laťkovou nástavbou jsou ideální sklizňovou technikou s vysokou výkonností a rozmanitostí v nasazení. Neřízené sběrací ústrojí EasyFlow, řezací rotor, stranově sklopný nosník s 32 noži a v přední části snížené dno vozu jsou ústrojí, která přesvědčují v každodenním nasazení.

AX 250 GL, AX 280 GL
S celokovovou nástavbou

Sběrací vozy AX 250 GL a AX 280 GL jsou se svojí stabilní celokovovou nástavbou profesionálním partnerem v denním nasazení. Vozy o objemu 25 m³ a 28 m³ dle (DIN 11741) dopravují bezztrátově fůru za fůrou rychle a bezpečně na místo určení. Lehce pohyblivé rotorové vozy se sníženým dnem v přední části a s široce otevíratelným zadním čelem jsou vyladěny na výkon a zaručují sklizeň píce s nízkými náklady.

AX 250 D
Krone - sběrací a dávkovací vozy AX - vůz s laťkovou nástavbouDávkovací vůz s laťkovou nástavbou
Pro universální nasazení: Pod označením AX 250 D se skrývá sběrací vůz o objemu 25 m³ podle DIN 11741pro krátkou řezanku vybavený řezacím a podávacím rotorem, sklopnou nástavbou na suchou hmotu a dávkovacími válci. Jako všechny vysoce výkonné vozy KRONE disponuje také tento typ vnikající úrovní zpracování, prvotřídní výbavou a komfortním ovládáním.

AX 250 GD, AX 280 GD
Dávkovací vozy s pevnou nástavbou

Označení GD u vozů KRONE znamená, že se jedná o sběrací a dávkovací vozy s celokovovou nástavbou. Dávkovací vozy řady AX vyhovují nejlépe požadavkům z praxe. Až tři dávkovací válce zajišťují rovnoměrnou vykládku píce ve velmi krátkém čase. V přední části snížené dno snižuje nároky na příkon a zvyšuje nakládací objem vozu.

Krone - sběrací a dávkovací vozy AX - tandemová nápravaTandemové nápravy pro řadu vozů AX
Bezpečně na cestách

Kdo se chce rychle a s velkou celkovou hmotností pohybovat po cestách, potřebuje k tomu nápravy, které jsou pro takové zátěže plně stvořené. Pro každé povolené celkové zatížení a speciální požadavky nabízí KRONE tandemové agregáty různých konstrukcí. Jen tak můžete pracovat bezpečně, protože si můžete pro svoje nasazení zvolit optimální výbavu, a tím vše nejlépe vyřešit.

Ovládání zcela dle Vašeho přání

Medium“ „Komfort“ „ISOBUS“
Krone - sběrací a dávkovací vozy AX - ovládáníKomfortní ovládání musí vyhovovat. Řezací a dávkovací vozy KRONE AX a MX mohou být vybaveny příslušným ovládáním dle modelu a individuálních požadavků uživatelů. K volbě jsou připraveny různé varianty „Medium“, „Komfort“ a „ISOBUS“ s možností ovládacího terminálu CCI. Tento CCI terminál umožňuje neomezené využití u strojů vybavených systémem  ISOBUS od různých výrobců.

  • Komfortní
  • Vhodný pro Load-Sensing
  • Komfortní ovládání s nakládací automatikou na přání
  • CCI-ISOBUS na přání: jeden pro všechny nakládací automatiky se senzory výšky naplnění a stlačení = plný vůz
  • CCI-ISOBUS na přání: jeden pro všechny!

Ovládání „Medium“ pro AX L/GL a MX GL
Toto ovládání slouží ke zvedání a spouštění nožů, otevírání a uzavírání zadního čela, pro ovládání přípojné oje, sběracího ústrojí, příčkového dopravníku a zapínání či vypínání pracovního světla.
Ovládání „Medium“ pro AX D/GD a MX GD
Toto ovládání obsahuje všechny funkce jako předcházející systém “Medium“ pro sběrací vozy. Má však ještě další tlačítka, kterými lze regulovat na stupnici zobrazenou rychlost posuvu příčkového dopravníku.
Krone - sběrací a dávkovací vozy AX - ovládáníOvládání „Komfort“ s terminálem pro vozy AX 250D/GD, AX280 GL/GD a MX GL/GD
S ním můžete ovládat všechny funkce při sběru a vykládce, provádět diagnostiku, sledovat počet fůr nebo hodnotu pracovního času. Jeho součástí je také řízení automatického plnění vozu.

Volitelná nakládací automatika
Nakládací automatika pro vozy s celokovovou nástavbou AX a MX je volitelná včetně ovládání „Komfort“. Systém automatického nakládání využívá senzor, který snímá stlačení píce a je umístěn v přední stěně. Výšku naplnění sleduje další senzor, který u vozů AX je spínaný prsty v horní části předního čela, a u vozů MX sklopnou horní deskou. Při plnění se musí oba senzory sepnout, pak dojde k posunu příčkového dopravníku. Tak je vůz plynule zaplněn od předního až k zadnímu čelu. Řidič není zatížen starostí o naplnění vozu a přitom v něm nezůstávají žádná prázdná místa.


Prospekty ke stažení :

KRONE - sběrací a dávkovací vozy AM

   Sběrací a dávkovací vozy Krone AX


Fotogalerie sběracích a dávkovacích vozů Krone AX :

Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX
       
Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX
       
Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX
       
Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX
       
Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX Krone - sběrací a dávkovací vozy řady AX

Chcete více informací o víceúčelovém voze KRONE AX ? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Prodej zemědělské a komunální techniky

Prospekty ke stažení :


Rozvíjíme rodinné hodnoty - tradice, spolehlivost a solidnost.

+420 327 551 020


Autorizovaný prodejce strojů firem DEWULF, KUBOTA, KRONE, SMS Rokycany, KVERNELAND

© 2019, VOBOSYSTÉM s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing