Krone - žací kombinace EasyCut B 970 a EasyCut B 1000

KRONE - žací kombinace EasyCut B 970

Žací kombinace Easy Cut B - zvládnou víc

 • EasyCut B 970 bez kondicionéru
 • EasyCut B 1000 CV s kondicionérem
 • EasyCut B 1000 CV Collect s příčnými dopravníky
 • Robustní při malé hmotnosti
 • Rychloupínací nože
 • SafeCut INSIDE: samostatné pojistky žacích disků
 • Combi Float: Stejný přítlak v celé šířce záběru (stříbrná medaile na výstavě Agritechnica)
 • Nájezdová pojistka
 • Teleskopická ramena výložníků
 • Velký záběr, malá přepravní výška

Krone Butterfly EasyCut B 970

Maximálně komfortní obsluhaNová žací kombinace Krone Butterfly EasyCut B 970 je přesvědčivá díky příkladnému uživatelskému komfortu a nastavitelnému pracovnímu záběru, který může být maximálně až 9,65 m. Bez použití nářadí lze obě zadní žací jednotky zasunout pomocí děrovaných segmentů o 15 cm, např. pro dosažení co nejlepšího překrytí s čelní lištou na členitém nebo svažitém terénu. Na velkých plochách pak může řidič zadní žací ústrojí opět vysunout a využít tak celý záběr. Další komfortní vlastností zadních žacích jednotek je jejich perfektní odlehčení zejména na nerovném terénu. Zadní žací jednotky (motýl) lze vyvážit nezávisle na traktoru. Kromě toho jsou zadní žací ústrojí vybavena inteligentní nájezdovou pojistkou. To znamená, že při najetí na překážku, např. kámen nebo plot, uhnou žací jednotky dozadu. Po překonání překážky se automaticky vrátí do pracovní polohy.
Také při přepravě je nový EasyCut B 970 přesvědčivý praktickou manipulací. Obě žací ústrojí se sklápějí do tvaru střechy. Skryta za traktorem mají nahoře přepravní šířku 2,50 m. Žací ústrojí se nezaplétají do větví a traktor má přitom lepší jízdní vlastnosti.
Přepravní výška nepřesáhne 4,0 m a světlá výška nad zemí je 25 cm. Velmi praktické je rychlé složení do přepravní polohy. Z ní lze stroj snadno odstavit na robustní opěrné nohy. Přepravní, resp. odstavná šířka je menší než 3,0 m.

U čelního žacího ústrojí sází Krone na osvědčenou nesenou konstrukci s pružinovým odlehčením. Žací ústrojí je namontováno blíže k traktoru, a tím je nižší zatížení přední nápravy. Snižuje se tak opotřebení traktoru i žacího stroje. Další výhodou je jednoduchá montáž čelního žacího stroje, u kterého nedochází ani při velké rychlosti k rozhoupání. Pro traktory s pevnými spodními rameny nabízí Krone jako volitelnou výbavu pohyblivé adaptéry spodních ramen.
Kromě těchto komfortních záležitostí sází Krone při vlastním procesu sečení na osvědčenou techniku EasyCut. Plochá žací lišta ve tvaru ostrého V umožňuje žacímu ústrojí klouzat po strništi hladce. Žací ústrojí EasyCut vynikají také konstrukční jednoduchostí a mají málo pohyblivých součástí. Znamená to menší opotřebení a nižší hmotnost. Žací disky jsou sériově vybaveny rychloupínacími noži a proti nárazu na cizí předmět inovativním patentovaným jištěním SafeCut. Při kontaktu s cizím tělesem dojde k ustřižení dutého kolíku spojujícího žací disk a hnací hřídel. Hnací pastorek se otáčí dál a zablokovaný žací disk se prostřednictvím stoupavého závitu zvedne nahoru tak, že se nachází mimo oblast rotace sousedních žacích nožů. Tak je vyloučeno případné následné poškození sousedních žacích disků.
Praktické jsou i boxy na náhradní nože integrované do rámu. Řidič je má tak vždy poruce.


EasyCut B 970 - přehled technických dat:

 • Pracovní záběr: 9,65 m
 • Přepravní šířka:  2,95 m
 • Přepravní výška: 4,0 m se světlou výškou nad zemí 25 cm
 • Hnací otáčky:1000 ot/min
 • Min. příkon: od 95 kW
 • Počet žacích disků včetně bubnů: 16
 • Počet žacích bubnů: 4
 • Hydraulické přípojky: 2xEW (jednočinné okruhy)

Žací konbinace Krone EasyCut B 1000 CV a EasyCut 1000 CV Collect

Krone - žací kombinace Krone EasyCut B1000 CV Collect

Stroj EasyCut B 1000 CV Collect se záběrem 10,1 m je na trhu aktuálně největší nesená žací trojkombinace s příčným dopravníkem. Kromě pracovního záběru překvapuje EasyCut B 1000 CV Collect především automatickou hydropneumatickou regulací přítlaku. Konstantní tlak je přitom udržován prostřednictvím aktivní regulace v hydraulickém tlakovém systému. To znamená, že žací ústrojí s řešením Krone-ConstantFloat pracuje vždy se stejnoměrným přítlakem; a to nejen v extrémně nerovném terénu, ale i při velmi proměnlivé pojezdové rychlosti. Tím je zaručeno nejen nejlepší přizpůsobení se terénu a porostu, ale inteligentní ConstantFloat znamená menší riziko poškození a menší opotřebení.

Krone ConstantFloat funguje takto. Z místa řidiče se nastaví tlak hydraulického systému žací jednotky tak, aby byl v dusíkových zásobnících tlaku žacích jednotek udržován konstantní. Traktor musí mít dvoučinný hydraulický rozvod. Systém spolupracuje se zařízením Load-Sensing.

Jsou-li žací jednotky v prohlubni, tlak se normálně v akumulátorech zvýší. Dochází přitom k rozkmitání žací jednotky.

Zařízení Constant Float se naopak automaticky stará o to, aby ventil k traktoru zůstal otevřený tak dlouho, dokud se zase neobnoví přednastavený tlak.
I v opačném případě, např. při jízdě přes vyvýšeninu, by se normálně hydraulický tlak v systému snížil. Žací ústrojí pak dosedá těžce a hrozí nebezpečí poškození porostu. U zařízení Constant Float tomu tak není. Zde se čerpá olej od traktoru do systému tak dlouho, až se obnoví přednastavený tlak. Díky dvojčinnému hydraulickému systému připojení na traktor je olej v neustálém koloběhu. Automatická regulace je prováděna v reálném čase. Při použití volitelné výbavy Load-Sensing je dopravováno od traktoru pouze okamžitě potřebné množství oleje.

Další vychytávkou nového EasyCut B 1000 CV je hydraulické nastavování záběru při sečení. Zadní žací ústrojí lze tak posunout do stran až o 40 cm a podle potřeby přizpůsobit přestřih oproti čelní žací jednotce. Výsledkem je čisté sečení i v těžkých podmínkách, jako např. při práci na svahu nebo v zatáčkách. I při těchto různých nastaveních se upravuje odlehčení vždy automaticky, takže nastavený přítlak žacích jednotek je vždy stejný.

Nový je také prstový kondicionér CV. Tvrzené prsty (průměru prstového rotoru 65 cm) jsou směrem vpřed vymezeny dorazem, takže nemohou vypružit dopředu. Výhodou je intenzívní úprava píce při malém příkonu. Nastavování intenzity kondicionéru se provádí prostřednictvím 7stupňového rastru na boku stroje.

Novou podobu má také skříň kondicionéru Krone. Boční stěna kondicionéru je vyrobena z jednoho kusu, což zvyšuje stabilitu skříně. Zadní clona má seřiditelnou výšku, takže lze výborně nastavit také tvar řádků, i přesnost prostírání podle různých poměrů a vlastností píce. Také lze přesně nastavit místo dopadu píce na 910 mm široký příčný dopravník.
Kromě toho může být příčný dopravník volitelně vybaven urychlovacím válcem.; Pak lze nastavit různé šířky řádků, které potom mohou sbírat i sklizňové stroje s úzkým sběračem. Nastavení se provádí jednoduchým vyklopením nebo přiklopením do proudu píce příčného dopravníku.

K ochraně proti poškození při najetí na překážku jsou jednotlivé žací jednotky vybaveny elastickým gumovým lemem. Praktické jsou i boxy na náhradní břity integrované do rámu, takže je má řidič vždy poruce. Pro bezpečnou jízdu po silnici je určena přepravní pojistka, která se aktivuje při sklopení zadních jednotek. Odstavení zadních jednotek funguje také jednoduše“ odstavují se z přepravní polohy na stabilní podpory.

Kromě mnoha komfortních vlastností sází Krone při vlastním procesu sečení na osvědčenou techniku EasyCut. Plochá žací lišta ve tvaru V umožňuje žacímu ústrojí hladce klouzat nad strništěm. Konstrukce žacích ústrojí EasyCut je velmi jednoduchá, má málo pohyblivých součástí, což znamená menší opotřebení a nižší hmotnost. Sériovou výbavou je nejen rychloupínání nožů, ale EasyCut B 1000 je kromě toho vybaven inovativní patentovanou žací lištou SafeCut. Ta je opatřena jedinečnou pojistkou proti nárazu na cizí tělesa. Při kontaktu s cizím tělesem dojde k ustřižení dutého kolíku spojujícího žací disk a hnací hřídel. Hnací pastorek se otáčí dál a zablokovaný žací disk se prostřednictvím stoupavého závitu zvedne nahoru. Tím se dostane mimo oblast rotace sousedních žacích břitů. Případné následné poškození sousedních žacích disků je vyloučeno. Žací jednotka se ovládá buď pomocí terminálu CCI ISOBOUS, nebo z řídicí jednotky traktoru kompatibilní se systémem ISOBUS.

EasyCut B 1000 CV, přehled technických dat:

 • Pracovní záběr: 10,1 m
 • Přepravní šířka:    2,95 m
 • Přepravní výška: 4,0 m se světlou výškou nad zemí 20 cm
 • Hnací otáčky:1000 ot./min
 • Min. hnací příkon: 130 kW CV; 150 kW CV Collect
 • Žací disky včetně bubnů: 16
 • Žací bubny: 4
 • Průměr kondicionéru: 655 mm
 • Otáčky kondicionéru: 600/900 ot./min
 • Hydraulické přípojky: P/T/(LS)

Prospekty ke stažení :

KRONE - žací kombinace EasyCut B 970 a EasyCut B 1000

   Žací kombinace EasyCut B 970 a EasyCut B 1000


Fotogalerie kombinovaných žacích strojů Krone EasyCut B :

Krone - kombinované žací stroje EasyCut B Krone - kombinované žací stroje EasyCut B Krone - kombinované žací stroje EasyCut B Krone - kombinované žací stroje EasyCut B
       
Krone - kombinované žací stroje EasyCut B Krone - kombinované žací stroje EasyCut B Krone - kombinované žací stroje EasyCut B Krone - kombinované žací stroje EasyCut B

Chcete více informací o žací kombinaci KRONE EasyCut B ? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Prodej zemědělské a komunální techniky

Prospekty ke stažení :


Rozvíjíme rodinné hodnoty - tradice, spolehlivost a solidnost.

+420 327 551 020


Autorizovaný prodejce strojů firem DEWULF, KUBOTA, KRONE, SMS Rokycany, KVERNELAND

© 2019, VOBOSYSTÉM s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing