KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500

Krone - samojízdný žací mačkač BiG M 500

Parádní příklad sečení. Až 20 ha/h se strojem Big M 500!
Plošný výkon až 20 hektarů za hodinu – takový je výkonný žací mačkač Big M 500 od Krone. Big M 500 láká pracovním záběrem 13,20 m; přední žací ústrojí má pracovní šířku více než 5,30 m, a každé z bočních více než 4,40 m. Díky tomu je  zcela reálný plošný výkon až 20 ha/h. To dokládají i výsledky při vlastní sklizni. Žací ústrojí je poháněno kloubovými hřídeli a převodovkou. Čelní žací ústrojí je dělené na dvě poloviny; při transportu tak činí šířka stroje max. 3,2 m ( s pneumatikami 900/60 R32). Pro přepravu se obě jednotky čelního žacího ústrojí sklopí po stranách nahoru. Big M 500 je vybaven motorem o výkonu 520 PS, který je ve stroji uložen podélně. Stejně jako u Big M 420 funguje jízdní pohon prostřednictvím čtyř hydrostatických hnacích jednotek v kolech. Stroj Big M 500 s řízením  všech kol tak poskytuje maximální komfort jízdy a vynikající manévrovací schopnosti na souvrati a malých plochách; sečení je snadné a rychlé i na křivolakých a menších parcelách. Další výhoda stroje Big M 500: Díky systému Krone Big-Swath s možnostmi od ukládání řádků na široko až po ukládání do jediného řádku nabízí výkonný žací mačkač mnohostranné použití. Stiskem tlačítka lze pro každé žací ústrojí zvlášť nastavit ukládání na široko nebo skládání do řádků. Funguje to tak, že kryty šneků se hydraulicky otevřou (ukládání na široko) nebo zavřou (skládání do řádků). Mimo to je ale také možné ukládání na jeden zdvojený řádek. Místo ukládání na široko  (dvakrát 13,20 m pracovní šířky), lze ukládat píci např. na  cca. 15 m řádek, takže se zabrání příliš rychlému vysychání píce, např. při druhé nebo třetí seči. Stejně jako u stroje Big M 400 probíhá ukládání řádků bez kontaktu s půdou; tj. píce je příkladně čistá. Znamená to lepší kvalitu především při vlhkých podzimních podmínkách sklizně. Kromě toho praxe ukázala, že přímé ukládání do řádků výrazně snižuje náklady na celý proces, protože odpadá pracovní krok shrnování do řádků. Další plus: Přímé ukládání do řádků také značně snižuje ztráty odrolem zejména u jetelů a vojtěšky.

Kabina

Krone - samojízdný žací mačkač BiG M 500 - kabina

Myximálně komfortní obsluha

 • Perfektní rozhled díky velkým oknům
 • Maximálně komfortní sedadlo a obsluha
 • Automatická klimatizace jako sériová výbava
 • Jednoduchá obsluha díky multifunkčnímu joysticku
 • ‚Silent Space’ – název je programem

Velkorysé řešení a tichý interiér – nová kabina KRONE poskytuje prakticky vše, co profesionál při náročných pracovních dnech dlouho do noci potřebuje. Je vyvinuta podle nejnovějších ergonomických hledisek, poskytuje dostatek místa a v sériovém provedení nabízí výbavu jako sedadlo spolujezdce, automatickou klimatizaci a elektrický chladicí box. Všechny ovládací jednotky jsou logicky uspořádány v bezprostřední blízkosti sedadla řidiče. Tak máte vždy na dohled a poruce všechny funkce.

Krone - samojízdný žací mačkač BiG M 500 - kabina Krone - samojízdný žací mačkač BiG M 500 - kabina

Prostornější, tišší a světlejší: Nová kabina stroje KRONE BiG M poskytuje perfektní výhled na všechny žací jednotky díky velkoplošným oknům se štíhlými sloupky. Dvojitá podlaha výrazně redukuje hlučnost uvnitř kabiny. Výkonné pracovní reflektory osazené žárovkami H3, které je možné volitelně nahradit xenonovými, promění noc v den!

Display EasyTouch: Všechna důležitá data stroje jsou přehledně k dispozici na první pohled s vysokým rozlišením na dotykovém barevném displeji EasyTouch. Pomocí tlačítek vedle obrazovky lze rychle a snadno vyvolat příslušné nabídky menu.

Krone - samojízdný žací mačkač BiG M 500Do detailu perfektní

Big M 500 láká pracovním záběrem 13,20 m; přední žací ústrojí má pracovní šířku více než 5,30 m, a každé z bočních více než 4,40 m. Tak je  zcela reálný plošný výkon až 20 ha/h, což dokládají i výsledky při praktickém nasazení. Čelní žací ústrojí je dělené na dvě poloviny; při transportu tak činí šířka stroje max. 3,20 m (pneumatiky 900/60 R 32). Pro přepravu se obě poloviny čelního žacího ústrojí sklopí po stranách nahoru.

Pohon pojezdu

Rychly a komfortní

 • Plynulý pohon pomocí multifunkčního joysticku
 • Jízda po silnici se sníženými otáčkami
 • Pohon všech kol jako sériová výbava
 • Odpružená přední náprava jako sériová výbava
 • Hospodárnost a výkonnost

Pro zvýšení výkonnosti je zapotřebí tempo. Při sečení na poli lze s naším samojízdným žacím mačkačem BiG M 500 sklidit více než 20 ha/h, při jízdě po silnici se můžete pohybovat rychlostí až 40 km/h. Při práci jsou samozřejmě k dispozici funkce jako tempomat a řízení na souvrati, které jsou dodávány sériově, usnadňují obsluhu a umožňují vám soustředit se na důležitější úkony.

Motor

Krone - samojízdný žací mačkač BiG M 500 - motorVlk v rouše baránčím

 • MAN D 22676 s výkonem 382 KW / 520 PS
 • Více než 39 PS na jeden metr záběru
 • Klidný chod a úsporný provoz v terénu i na silnici
 • Nový chladicí systém s aktivním odsáváním
 • Silný a příjemný!

Navzdory enormnímu výkonu až 520 PS pracuje nový moderní řadový šestiválec Common Rail od firmy MAN ještě klidněji než jeho předchůdce. Díky technologii SCR (Selective Catalytic Reduction) se při vstřikování roztoku močoviny dosahuje u výfukových plynů stupně IIIB / Tier 4i. Výhody jsou jasné: Odpadá zpětné vedení výfukových plynů AGR, takže motor může stále podávat plný výkon, který odpovídá množství dodaného paliva a je tak mnohem úspornější.

Safe Cut

Žací lišta EasyCut

 • Svařovaná žací lišta Heavy-Duty
 • Samostatná střižná pojistka SafeCut pro každý žací disk
 • Satelitní pohon pro klidný průběh sil v liště
 • Testováno v nejtěžších podmínkách
 • Výkonnost a bezpečnost

Tři žací ústrojí stroje BiG M 500 tvoří osvědčené jednotky konstrukční řady EasyCut. Svařovaná žací lišta Heavy-Duty se systémem satelitního pohonu zajišťuje maximální stabilitu. Síla se přenáší zezadu přes převodovku na žací lištu z velkých klidně běžících čelních ozubených kol na satelitní kola žacích disků. Žací disky jsou umístěné daleko vpředu a díky perfektnímu překrývání zaručují čisté sečení. Všechny stroje BiG M 500 jsou sériově vybaveny systémem Safe-Cut, který v případě kontaktu s cizím tělesem poskytuje nejlepší ochranu žací lišty před poškozením.

Žací ústrojí

Pouze od Krone

 • Přímý pohon 4 drážkovým sdruženým klínovým řemenem
 • Odlehčení pomocí sad tažných pružin
 • Zapínání a vypínání jednotlivě nebo po skupinách
 • Sečení, mačkání a ukládání do řádků v jediném pracovním kroku

Krone - samojízdný žací mačkač BiG M 500 - přímý pohon žacích ústrojí

Promyšlené a efektivní
S inovativní koncepcí pohonu KRONE BiG M 500 můžete dosahovat maximálních plošných výkonů více než 20 ha/h. Krátké a přímé cesty přenosu sil zaručují maximálně efektivitu. Podélně instalovaný motor přenáší trakční síly přímo na rozdělovací převodovku pro žací ústrojí. Extra silné 4 drážkové sdružené klínové řemeny přenášejí sílu přímou cestou k bočním žacím ústrojím. Žací ústrojí upevněná v těžišti jsou výborně odlehčena velkými sadami pružin, jejichž předpětí lze pohodlně přenastavovat z kabiny. Tlačená čelní žací jednotka s velkým rozsahem výkyvu nahoru i dolů se ideálně přizpůsobí všem terénním nerovnostem.

Kondicionér

 • Úprava píce v celé šířce záběru
 • Intenzívní nebo šetrná úprava píce
 • Rozšířené možnosti využití díky mulčování
 • Varianty kondicionérů

Na prvním místě je kromě výkonnosti i kvalita posečené píce. Pro zajištění rovnoměrného prosychání píce doporučujeme použít kondicionér. Při úpravě se cuticula, přirozená vosková ochranná vrstva rostlin zdrsní, resp. odře a voda vázaná v buňkách tak může rychleji unikat. KRONE zde nabízí kondicionér CV s ocelovými prsty tvaru V a dvěma rychlostmi otáček (700 nebo 1.000 ot/min).

Skládání řádku

13,20 metru do jednoho řádku

 • Stiskem tlačítka lze změnit nastavení na ukládání na široko
 • Kryty pro ukládání na široko lze ovládat nezávisle. K dispozici je funkce Memory
 • Skládání řádků bez kontaktu s půdou = nedochází ke znečištění píce
 • Více než 13 metrů v jednom řádku

S volitelnou výbavou pro skládání řádků budete moci pracovat ještě rychleji a efektivněji! Vše v jednom pracovním kroku: Sečení, mačkání a ukládání do jednoho řádku. Vnější žací ústrojí jsou přitom vybavena integrovanými šneky, které ukládají upravenou píci přímo na řádek, vytvořený čelní žací jednotkou. Tato varianta je vhodná především tehdy, nepočítá-li se s následným čechráním, obracením a shrnováním na řádek. Kromě trávy a vojtěšky se tento systém výborně hodí také pro mokrou senáž. Čistě uložený řádek může přímo sbírat řezačka.

Krone - samojízdný žací mačkač BiG M 500 - skládání řádků Krone - samojízdný žací mačkač BiG M 500 - skládání řádků

Ukládání řádků: Je-li kryt usměrňovače zavřený, skládají integrované šneky posečený a upravený materiál přímo na střed do jednoho řádku. Nebezpečí znečištění píce je přitom minimální.

Dílčí ukládání na široko: Je-li otevřený jeden kryt usměrňovače, ukládá stroj BiG M na jedné straně na široko. Po jízdě tam a zpět bude až 26 metrů záběru uloženo na pouhých 15 metrech.

/horal-33 Krone - samojízdný žací mačkač BiG M 500 - skládání řádků /horal-33

Ukládání na široko: Při otevřených usměrňovacích krytech je posečený a upravený materiál vyhazován otáčejícími se šneky ven a ukládán na široko. Může tak rovnoměrně a rychle prosychat. Pracovní operace čechrání odpadá.


Prospekty ke stažení :

KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500

Samojízdný žací mačkač Krone BiG M 500 (DE)

KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500

Samojízdný žací mačkač Krone BiG M 500 (EN)


Fotogalerie samojízdného žacího mačkače Krone BiG M 500 :

KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500
       
KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500
       
KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500
       
KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500
     
KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500 KRONE - samojízdný žací mačkač BiG M 500

Chcete více informací o žacím mačkači KRONE BiG M 500 ? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Prodej zemědělské a komunální techniky

Prospekty ke stažení :


Rozvíjíme rodinné hodnoty - tradice, spolehlivost a solidnost.

+420 327 551 020


Autorizovaný prodejce strojů firem DEWULF, KUBOTA, KRONE, SMS Rokycany, KVERNELAND

© 2019, VOBOSYSTÉM s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing