Kubota - komunální traktory řady BX

Vývojem řady BX otevřela firma KUBOTA pro své zákazníky zcela novou kategorii kompaktních traktorů. Jsou uživatelsky velmi příjemné. Představují první modely, u kterých je kombinován výkon a všestrannost s  ovladatelností a jednoduchou obsluhou žacích traktorů, navíc ve spojení s již legendární spolehlivostí a životností výrobků firmy KUBOTA. Tyto vlastnosti předurčují model BX pro použití jak pro soukromé uživatele, tak především pro profesionály, kteří vyžadují větší všestrannost, rozsáhlejší paletu výkonů a rozšířenou možnost použití příslušenství.

BX 2350

Kubota - komunalní traktory řady BX

Model BX 2350 je zdokonaleným nástupcem předcházejícího velmi úspěšného modelu BX 2200 E/D. Při kompaktních rozměrech je nyní ještě výkonnější, komfortnější a mnohostrannější.

Výkon a komfort

Kubota BX - pohon

Pohon
BX2350 nyní disponuje tříválcovým, kapalinou chlazeným, dieselovým motorem o výkonu 23 PS, a může být tak používán po celý rok pro nejrůznější práce. Motor s dlouhou životností podává potřebný výkon a  díky náhonu na všechna kola poskytuje traktor lepší tažnou sílu, zejména při práci v extrémních terénních podmínkách. Vysoká tažná síla je nepostradatelná při použití čelního nakladače a pro práce s taženým nářadím. Ke standardní výbavě BX2350 patří servořízení, které přispívá ke snížení únavy řidiče.

Chlazení
Chladič BX2350 není umístěn příliš vpředu, jak je obvyklé u ostatních traktorů, ale ve střední části. Vzduch je nasáván u řidiče a v prostoru kolem motoru je odváděn dopředu. Tím se zabraňuje přehřátí následkem nasávání nečistot do žeber chladiče a současně je prostor u řidiče lépe ochlazován.

Obslužný komfort
/horal-33S ohledem na vyšší jízdní komfort má BX2350 změněné uložení pedálů. Pedály pro jízdu vpřed a vzad jsou oddělené a ovládací páka pro zapnutí náhonu na všechna kola je umístěn po straně sedadla řidiče. Řidič má tak více prostoru. Místo řidiče je o 102 mm širší a o 51 mm delší než u  předchozích modelů řady BX a poskytuje tak výrazně více prostoru pro nohy.

Přístrojová deska
Kubota BX - přístrojová deskaNa nové přístrojové desce s digitálnímotáčkoměrem je možné snadno kontrolovat všechny důležité funkce traktoru. Ovládání reflektorů, výstražných světel a houkačky se provádí jedním vypínačem, což také usnadňuje obsluhu. Nový traktor BX2350 je vybaven digitálním otáčkoměrem, jímž je možné kontrolovat počet otáček motoru, zejména při použití hnací hřídele. Při vypnutém motoru se na ukazateli místo počtu otáček objeví počet provozních hodin.

Všestrannost

Tříbodový zadní závěs
Kubota BX -  zadní tříbodový závěsZadní tříbodový závěs se zvedací silou 550 kg patří ke standardní výbavě. Umožňuje použití nejrůznějšího nářadí a příslušenství se zadní montáží. Pro připojení příslušenstvím s čelní montáží je třeba vybavit traktor čelním zvedacím zařízením a samostatnou přední hnací hřídelí (dodáváno na objednávku).

Přídavný řídící ventil
Ke standardní výbavě traktoru BX patří dva zadní přídavné řídící ventily, které vytvářejí předpoklady pro používání příslušenství se zadní montáži.

Ovládání hydrauliky zadního tříbodového závěsu
Nový a citlivý regulační ventil umožňuje velmi přesné a pohodlné ovládání zadní hydrauliky. Pomocí ovládací páky je potom možné docílit přesného nastavení a usnadnit montáž a demontáž pracovních zařízení.

Ovládání a montáž čelního příslušenství
Hydraulické hadice čelního nakladače jsou uložené na vnitřní straně kyvného ramene, a tím lépe chráněné. Navíc díky tomuto umístění hadice nebrání ve výhledu. (obr. A). Čelní nakladač traktoru BX je vybaven novou opěrou, která usnadňuje montáž a demontáž. Kromě toho jsou tímto způsobem lépe chráněné hadice při sklopené opěře (obr. B). Zaoblená kyvná ramena se perfektně hodí k  novému designu krytu motoru. Rovněž umožňují lepší výhled na pracovní prostor (obr. C).

Kubota BX

Ovládací páka čelní hydrauliky
Zajímavou novinkou ve standardní výbavě traktoru BX2350 je ovládání čelního zařízení pomocí jedné páky. Díky tomu je možné rychle a  jednoduše namontovat čelní příslušenství. Ergonomické řešení umožňuje bezpečnou a jednoduchou obsluhu.

Ovládání žacího ústrojí
Mezinápravové třínožové žací ústrojí je nabízeno ve třech variantách záběru pro uspokojení různých požadavků na sečení. Hodí se výborně pro profesionální použití, při němž je třeba docílit optimální kvality sečení. Volit lze mezi záběry 122 cm, 137 cm a 152 cm. Navíc disponuje BX systémem rychlé montáže, centrální předvolbou nastavení výšky sečení (obr. A), robustní kloubovou hřídelí pro bezproblémový přenos síly od hnací převodovky k žacímu ústrojí (obr. B) a velkou světlou výškou pro sečení v nerovném terénu (obr. C).

Kubota BX

Tempomat
Pro zvýšení komfortu při sečení větších ploch je možné využívat tempomat, který je součástí výbavy BX2350. Otočením vypínače za jízdy je jízdní rychlost zafixována udržovaná na konstantní hodnotě aniž by bylo nutné držet nohu na pedálu.


Prospekty ke stažení :

Kubota - univerzální traktory řady BX2350

Univerzální traktory Kubota řady BX2350

Kubota - univerzální traktory řady BX2350

Technické údaje traktoru Kubota BX2350

Chcete více informací o traktorech Kubota řady BX ? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Prodej zemědělské a komunální techniky

Prospekty ke stažení :


Rozvíjíme rodinné hodnoty - tradice, spolehlivost a solidnost.

+420 327 551 020


Autorizovaný prodejce strojů firem DEWULF, KUBOTA, KRONE, SMS Rokycany, KVERNELAND

© 2019, VOBOSYSTÉM s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing