10.11.2017 09:00

AGRITECHNICA - novinky f. Krone

Novinky firmy Krone na výstavě AGRITECHNIKA.

Již za několik dnů ožije výstaviště v německém Hannoveru největší zemědělskou výstavou v Evropě s názvem AGRITECHNICA. Tato výstava je tradiční událostí pro všechny zemědělce, ale také primárně pro výrobce zemědělské techniky, kteří se v Hannoveru snaží ukázat to nejlepší, co nyní pro zemědělce produkují, na čem aktuálně pracují a kde směřuje jejich vývoj.

Dnes Vám chceme představit novinky firmy Maschinenfabrik Bernard Krone GmbH, specialistu na pícniny.

Nová rodina řezaček Krone BiG X 680, BiG X 780 a BiG X 880

Výrobce Maschinenfabrik Bernard Krone GmbH uvádí na trh modernizovanou modelovu řadu tzv. „velkých“ sklízecích řezaček. Co se motoru týče, u nové sklízecí řezačky Big X vsadila firma Krone opět na svého dodavatele Liebherr. Stejně jako modely Big X 680/780 má i Big X 880 emisní třídu 4/Final Tier 4. Stroj Big X 780 je k dispozici i bez dočišťování spalin.

Vystavovaný zástupce nové modelové řady (model BIG X 880), se stal nositelem stříbrné medaile za celosvětově unikátní systém zvedání kabiny. Stisknutím tlačítka na ovládacím panelu může řidič celou kabinu zvednout o 70 cm nahoru. K maximálnímu komfortu a manévrovatelnosti přispívá samostatné zavěšení kol.

Akumulační vozík na hranaté balíky Krone BalleCollect 1230

Dalším vystavovaným exponátem bude historicky první akumulační vozík na balíky z produkce Krone, určený do kombinace s lisy na obří hranolové balíky BiG Pack. Je určen pro celkem trojici balíků o délce 2,7 m. Charakteristickým znakem je hydraulicky teleskopická oj pro bezpečné sledování lisu při projíždění zatáček. Vozík je možné vybavit vážícím zařízením

Samojízdný žací stroj Krone Big M 450

Expozice firmy Krone na veletrhu Agritechnica poskytne příležitost pro seznámení se s novým modelem samojízdného žacího mačkače BiG M. Nový model BiG M 450 s výkonem 331 Kw/450 k. zastoupí dosavadní typ BiG M 420. Kromě nové kabiny a motoru má nový samojízdný mačkač také přepracovanou koncepci pojezdu a žacího ústrojí. Díky bočnímu pohonu prostřednictvím kardanu a převodovky odpadá hnací jednotka, která byla dříve umístěna uprostřed.

Další inovací u BiG M 450 je systém umožňující plně hydraulicky nastavovat přítlak všech tří žacích jednotek z kabiny řidiče. Z řady dalších změn zmiňme automatický systém, který je schopen posunout čelní žací jednotku do správné polohy při jízdě do zatáčky nebo na svahu. Tímto způsobem je zabezpečeno optimální překrytí záběru žacích jednotek.

Lisy na kulaté balíky řady Krone Comprima

Praxí dlouhodobě prověřené lisy na válcové balíky modelové řady Comprima jsou nejen na našem trhu charakteristické svou všestranností. Na veletrhu AGRITECHNICA představí výrobce tuto řadu lisů v modernizované podobě.

Co do estetiky, na první pohled zaujme nová záď, nové boční kryty nebo přepracované osvětlení. Jistými změnami prošlo i sběrací ústrojí, které je nyní nově spirálovitě uspořádání. Kromě příkladného toku materiálu má toto neřízené sběrací ústrojí minimální nároky na údržbu. Píce není sbírána všemi prsty současně, a tak je docíleno pozvolnému zatížení řezacího ústrojí. Firma Krone přepracovala nejen elektroniku a hydrauliku lisu, ale upravila vše pro nový počítač KMC. K dispozici je pro lis Comprima jako doplňková výbava pracovní LED osvětlení, takže lze pracovat komfortně i v noci.

Dvouúčelové senážní vozy řady Krone MX

V segmentu senážních vozů se změny dotkly modelové řady MX. Nové typy strojů Krone MX 330 GD/GL, MX 370 GD/GL a MX 400 GL představují celkem pět dvouúčelových senážních vozů s ložným objemem 33 m³, 37 m³ a 40 m³.
Pro všechny nové modely je charakteristické to, že mají stejný, velice robustní rám. Dalším společným znakem je neřízené sběrací ústrojí EasyFlow s pracovním záběrem 1800 mm, s pěti řadami prstů. U strojů MX sází Krone na patentované uspořádání dvojitých prstů do W, které zaručuje plynulý tok píce a rovnoměrné plnění v celé šířce řezacího a dopravního agregátu.

Mechanicky poháněné sběrací ústrojí je vybaveno proti přetížení zubovou spojkou. Nové vozy MX mají v sériovém provedení náběhově řízenou nápravu. Na přání je k dispozici i náprava s mechanickým nuceným řízením. U podvozku vsadila firma Krone na osvědčený sdružený agregát s dovoleným zatížením 18 t na nápravu. Jako volitelná výbava je k dispozici také tandemový podvozek s hydraulickým vyrovnáváním, u kterého je zatížení rovnoměrně rozloženo na všechna čtyři kola.

Terminál CCI1200

Mezi další žhavé novinky patří terminál CCI 1200, jehož nejdůležitější funkce názorně předvede na různých typech strojů. Nový 12palcový dotykový displej umožňuje zobrazení dvou rozhraní Universal (UT) na jednom displeji současně. Z jednoho terminálu tak lze ovládat např. celou soupravu, jako třeba lis plus akumulační vůz na balíky nebo náhled kamery. Jednoznačnou výhodou zde je, že zákazník potřebuje jen jeden displej.

Tisknout


Prodej zemědělské a komunální techniky


Rozvíjíme rodinné hodnoty - tradice, spolehlivost a solidnost.

+420 327 551 020


Autorizovaný prodejce strojů firem DEWULF, KUBOTA, KRONE, SMS Rokycany, KVERNELAND

© 2019, VOBOSYSTÉM s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing