17.10.2013 09:00

CASE IH Maxxum CVX Efficient Power

CASE IH Maxxum CVX Efficient Power

Na blížícím se veletrhu Agritechnica 2013 v Hannoveru představí CASE IH tři modely Maxxum s plynulou převodovkou. Maxxum CVX Efficient Power tak rozšiřuje nabídku 4válcových motorů ve spojením s plynulou převodovkou. Modely Maxxum získávají ještě více na univerzálnosti, efektivnosti a pohodlí při práci. Jedná o modely Maxxum 110 CVX, Maxxum 120 CVX a Maxxum 130 CVX. S převodovkami CVX jsou traktory určeny pro nejširší spektrum úkolů.

„Tyto modely sledují stávající trend v oblasti plynulých převodovek, proto rozšiřujeme naši nabídku o další modely CVX ve střední výkonové třídě“, říká Vincent Hazenberg, produktový manažer řady Maxxum.

Case IH - traktor Maxxum CVX Efficient Power

Efektivní přenos točivého momentu

Modely Maxxum CVX jsou vybaveny osvědčenou technologií se systémem dvou spojek, hydrostatické větve a sumarizačního převodu. Díky této technologii pracuje převodovka od 0 do 50 km/h zcela plynule a nabízí vynikající celkovou účinnost se dvěma mechanickými rozsahy. Maximální rychlosti 40 km/h je dosahováno při snížených otáčkách 1600 min-1(pro rychlost 50 km/h jsou otáčky 1750 min-1).

Řazení mezi dvěma mechanickými provozními rozsahy probíhá automaticky pomocí dvojité spojky. Technologie s dvojitou spojkou zaručuje menší ztráty v hydrostatické větvi z důvodu menšího naklápění hydrogenerátoru.

Traktory Maxxum CVX jsou vybaveny systémem automatického řízení produktivity (APM), tento systém vykazuje vysoce efektivní provoz i u větších modelů CASE IH. Princip činnosti systému APM spočívá ve snížení otáček motoru na co nejmenší úroveň měrné spotřeby paliva.

Traktory Maxxum CVX jsou také vybaveny ACTIVE STOP CONTROL systémem pro bezpečné stání a rozjezd ve stoupání bez sešlápnutí spojkového pedálu a ohledu na to, zda je traktor prázdný nebo naložený.

Síla moderních motorů

Nové traktory MAXXUM CVX jsou poháněny robustními a osvědčenými motory z produkce CASE IH. Motory jsou čtyřválcové přeplňované s mezichladičem stlačeného vzduchu o objemu 4,5l, všechny modely jsou vybaveny vysokotlakým vstřikováním COMMON RAIL. Motory poskytují skutečné zvýšení výkonu o 10 % při maximálním výkonu při snížených otáčkách motoru 1900 min-1. To umožňuje snížení spotřeby paliva.

Nová řada Maxxum CVX je vybavena účinnou přeměnou energie paliva na mechanickou energii. To znamená, že každý motor CASE IH se SCR technologií (selektivní katalytická redukce) je naladěn na maximální možnou účinnost a systém řešení emisí je až ve výfukovém potrubí. Optimalizované spalování zajišťuje maximální točivý moment již při 1500 min-1. Traktory Maxxum jsou vybaveny systémem navyšování výkonu POWER MANAGEMENT, který umožňuje navýšení výkonu o 22 koní. Pro příklad Maxxum 130 CVX má maximální výkon 143 koní, který může být navýšen na 163 koní pro práci s vývodovým hřídelem, hydraulickým systémem nebo při dopravě.

Case IH - traktor Maxxum CVX Efficient Power

Regulace volnoběžných otáček

Systém řízení volnoběžných otáček je další novinka v inovacích. Nově vyvinutý software umožňuje snížení spotřeby paliva při volnoběžných otáčkách motoru. Otáčky motoru se sníží z 850 min-1 na 650 min-1 po 30 sekundách co řidič opustí kabinu a není využíván hydraulický systém nebo vývodový hřídel.

Komfortní kabina

Nová řada Maxxum CVX je dodávaná s kabinou Surround, která patří mezi nejpohodlnější na trhu. Kabina je největší ve své třídě a poskytuje mimořádně dobrý výhled. Prosklená plocha je 5,78 m2, čtyř sloupková kabina a integrované střešní okno poskytují nerušený výhled 105° při práci s čelním nakladačem. S hlučností 69 dB (A) v kabině jsou traktory Maxxum nejtišší na trhu.

Nový Maxxum těží z mnoha letých zkušeností a koncepce použitých na traktorech CASE IH o výkonech až 600 koní. Ergonomické uspořádání všech ovládacích prvků zaručuje efektivní provoz. Všechna důležitá tlačítka a funkce jsou integrovány do loketní opěrky Multicontroller. Na přání lze také dodat dotykové monitory AFS 300 a AFS 700, které dále zvyšují produktivitu a ideálně se hodí pro přesné zemědělství AFS.

Pro vylepšení ergonomie i při práci v noci byla páka Multicontrolleru nově vybavena většími tlačítky z měkčeného plastu a LED podsvícením tlačítek.

Case IH - traktor Maxxum CVX Efficient Power

Zvedací síla – větší výkon pro práci s hydraulikou

Jako pravý univerzální traktor je vybaven vysoce výkonným hydraulickým systémem s axiálním pístovým hydrogenerátorem s průtokem až 125 l/min, včetně regulace tlaku a průtoku dle Vaší potřeby. Zadní tříbodový závěs je schopen zvedat až 7.864kgpřední tříbodový závěs zvedne až 3.100kg. Dokonalé možnosti použití zajistí až 7 hydraulických rychlospojek. Vzadu je možnost čtyř hydraulických rychlospojek a 3 středové hydraulické rychlospojky.

Novinkou je účinnější kontrola přední tříbodového závěsu. Nový řídicí systém pro přední hydrauliku je umístnění na přední straně traktoru. Dvě výšky závěsu můžete naprogramovat tak, aby automatický systém regulace výšky buďto "plaval" nebo byl v horní poloze. Tento systém je ideální pro práci s čelními sekačkami.

Novinka Maxxum CVX Efficient Power je vyráběný ve St. Valentinu v Rakousku a bude k dispozici od ledna 2014.

Case IH - traktor Maxxum CVX Efficient Power

Chcete více informací o traktoru CASE IH Maxxum CVX EP ? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Prodej zemědělské a komunální techniky


Rozvíjíme rodinné hodnoty - tradice, spolehlivost a solidnost.

+420 327 551 020


Autorizovaný prodejce strojů firem DEWULF, KUBOTA, KRONE, SMS Rokycany, KVERNELAND

© 2019, VOBOSYSTÉM s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing