23.07.2014 09:00

Nové shrnovače Krone

Krone představuje novou generaci shrnovačů s mnoha chytrými detaily.

Šité na míru našim zákazníkům – tak se prezentuje nová generace rotorových shrnovačů Krone. Charakterizujícím znakem nové výrobní řady shrnovačů Swadro je nový dvouprst hrabice „Lift-Zinken“. Konce dvouprstů jsou směrovány vpřed, aby píci při uchopení nadzvedly. (Zvedací-Lift efekt KRONE). Píce díky tomuto tvaru není smýkána po zemi, minimalizuje se její znečištění a zvyšuje se kvalita krmiva. Každá z hrabic je osazena čtyřmi vzadu vedenými 10,5 mm silnými dvouprsty. Ztráty píce jsou minimalizovány, protože každý dvouprst je k rameni hrabice upevněn pomocí trojího pružného vinutí. 

Praktická je také přepravní výška, která je u všech nových modelů Swadro menší než 4m. Přitom není třeba sklápět, či sundávat žádná ramena. To znamená, že mezi četnými přesuny z pole na pole se řidič nemusí zdržovat vystupováním. Přejezdy jsou tak rychlé a bez zdržování. Další významnou inovací nových shrnovačů KRONE je doplňkový, středový rotor. Dodává se jako příslušenství na přání k novým shrnovačům se středovým ukládáním řádku TC 680, TC 760 a ke komfortním variantám TC 760 Plus. Tento přídavný rotor je určen především k práci při sklizni pícnin; načechrává hmotu v místě, kde rotory vytváří řádek a zajišťuje tak hlavně rovnoměrné prosychání zelené píce s lístky nebo sena uložené v řádku. Díky paralelnímu zavěšení přídavný rotor perfektně kopíruje terén. Hydraulické zvedání přídavného rotoru je ovládáno společně se zvedáním rotorů. Při zvednutí přídavného rotoru se automaticky vypne i jeho hydraulický pohon. Také co se týká výšky zdvihu, mají nové shrnovače co nabídnout. Shrnovače se stranovým ukládáním dosahují v souvraťové poloze světlé výšky až 50cm, a tím zvyšují komfort práce se strojem. Kromě toho KRONE používá u všech stranových shrnovačů osvědčené vyšší otáčky předního rotoru v porovnání se zadním. Toto technické řešení zamezuje kopkování píce v řádku a současně tím umožňuje hladší chod a větší výkonnost následných sklizňových strojů. 
Příkladné je i na milimetr přesné, plynulé nastavení výšky prstů rotorů nad zemí. Stupnice ukazuje přesně nastavenou pracovní polohu, která je zárukou čisté práce při shrnování. KRONE nabízí jak mechanickou, tak i elektrickou variantu možnosti nastavení výšky. Její elektrické ovládání (příslušenství na přání) zajišťují osvědčené servomotory. Novinkou je možnost komfortního nastavení a sledování nastavené výšky přímo v kabině stroje. 


Krone - nové shrnovače Swadro TC

Kromě mnoha nových funkcí spoléhá KRONE u nové generace shrnovačů Swadro na tisíckrát osvědčená technická řešení. Bezúdržbová převodovka rotoru s robustní nemazanou vodící dráhou Duramax od firmy KRONE má tříletou záruku. Je součástí modulové stavby shrnovačů KRONE a používá se u všech modelů shrnovačů od jednorotorových shrnovačů až po největší shrnovače Swadro 2000. Hrabice shrnovačů jsou uloženy v kuličkových ložiskách bez nutnosti mazání. Takzvaný „Jet-Effekt“ nabízí KRONE i u nových shrnovačů. Díky kardanovému zavěšení rotorů před jejich těžištěm se rotory při zvedání a spouštění poněkud zakloní, aby prsty hrabic nepřicházely do styku s půdou. 

Závěr: S novou generací shrnovačů KRONE ukazuje, jak je možné léty osvědčená řešení ještě dále modernizovat. Výjimečným rysem nové řady Swadro jsou nové dvouprsty speciálního tvaru, které zajišťují mnohem čistší shrnování, při ještě vyšším pracovním tempu. To v konečném důsledku umožňuje zvýšit i celkovou výkonnost celé sklizňové linky. 

TC 880 Plus

 • Pracovní záběr 7,60 m od 8,80 m
 • Průměr rotoru: 3,60 m
 • Šířka řádku 1,3 – 2,5 m 
 • Potřebný příkon: od 40 kW (55 PS) 


TC 760 Plus s přídavným rotorem

 • Průměr rotoru: 3,30 m
 • Pracovní záběr 6,80 m do 7,60 m 
 • Šířka řádku: cca. 1,0 – 1,8 m 
 • Potřebný příkon: od 37 kW (50 PS) 


TS 680 Twin

 • Průměr rotoru: 3,30 m 
 • Pracovní záběr: Jednoduchý řádek 6,80 m 
 • Složený dvouřádek 2x3,8 m 
 • Potřebný příkon: od 37 kW (50 PS)

Chcete více informací o nových shrnovačích KRONE Swadro TC ? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Prodej zemědělské a komunální techniky

Prospekty ke stažení :


Rozvíjíme rodinné hodnoty - tradice, spolehlivost a solidnost.

+420 327 551 020


Autorizovaný prodejce strojů firem DEWULF, KUBOTA, KRONE, SMS Rokycany, KVERNELAND

© 2019, VOBOSYSTÉM s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing