06.07.2011 09:41

SIMBA X-Press

SIMBA X-Press

X-Press je především velmi univerzální stroj pro rychlé a precizní zpracování půdy až do hloubky 15 cm a jeho přednosti v pracovních záběrech 2,5 až 10 metrů využívají malé rodinné farmy i giganti v  prvovýrobě. Základní kameny podmítače od „Lva“ (jak je ve svahilštině SIMBA nazvaná) a jeho světové úspěchy byly položeny už v roce 1976 Keithem Burtonem, zakladatelem Simby.

X-PRESS = řada technických vychytávek 

Investice do velkého množství technických vychytávek se výrobci rozhodně vyplatila. K velmi sofistikovaným prvkům základní výbavy patří ojedinělý systém plynulé regulace pracovního úhlu talířů. Nastavitelná je každá řada talířů zvlášť, nezávisle jedna na druhé. Každý farmář přece ví, že jsou roky suché i vlhké. Po různých plodinách a užívaných technologiích na pozemcích zůstávají rozdílné rostlinné zbytky. Velmi významný vliv na finální nastavení stroje má i druh zpracovávané půdy. K velmi silným stránkám X-Pressu patří špičková práce nejen za vlhka, ale i za sucha, kdy jiné stroje jen těžko dostanete do ztvrdlé půdy. Jednoduchým otáčením kliky se nereguluje pouze intenzita řezání či míchání, ale mění se i úhel vnikání do půdy. Zatímco jiní výrobci napříč celou Evropou hovoří o ideálním fixním nastavení talířových pracovních těles, v lepším případě nabízí změnu překryvu pracovních těles, Simba vám nic nediktuje! Naopak ji podle druhu půdy, aktuální vlhkosti, množství a  charakteru rostlinných zbytků, tedy dle současných lokálních podmínek na poli jednoduše nastavíte a ona excelentně splní vámi zadaný úkol.

Simba X-Press
                                  Královskou ligu hrají modely s pracovním záběrem 8 a 10m. Robustnost, nastavitelný úhel talířů a otáčení po pěchu jsou samozřejmostí.                                      

Velkou péči věnovali konstruktéři také uchycení slupic Pro-Active na rámu a  jejich umístění ve vztahu k podmítacímu talíři. Pružné slupice Pro-Active jsou „přeplátovány“ a uchycení je vertikálně zafixováno. Domečky jsou umístěny uvnitř talířů, což je výrobně značně náročnější, nicméně uživateli to přináší excelentní průchodnost materiálu strojem. Uvnitř domečku jsou dvě kuželíková ložiska s dvojím těsněním. Vzhledem k  faktu, že prach se v zemědělství dostane všude, jsou domečky osazeny mazničkami s mazacím intervalem 200 pracovních hodin. Životnost uložení talíře je výrazně prodloužena možností dotažení talířů na ložiskách.

Simba X-Press Simba X-Press
Nepřehlédnutelná robustnost ztělesňuje dlouhou životnost stroje.Jednoduchá změna pracovní hloubky je prováděna výměnou vymezovacích podložek na jedné pístnici.           Rodina Budínských: „Líbí se nám, že svůj X-Press můžeme díky nastavitelnému úhlu talířů využít jak na podmítku, tak i pro předseťovou přípravu po pluhu. Je to precizní a nákladově efektivní řešení“.

Konsolidace je prokazatelně nejdůležitější operace při zpracování půdy. Jedním z  pokrokových prvků je DD pěch. Simbou patentovaný pěch likviduje hroudy, zajišťuje lepší strukturování, podpoří kapilaritu, udrží vláhu v půdě a  srovná pole. DD pěch významně snižuje krátkodobé emise CO2, což má příznivý vliv na životní prostředí, ale i na udržení živin v půdě. Podle pracovního záběru je modelová řada X-Press osazena pěchy o průměru 550 až 700 mm s konsolidací 175 až 260 kg/m.


Simba X-Press Simba X-Press
Nastavení pracovního úhlu talířů je u Simby funkční a jednoduché.
     
Perfektní průchodnost rostlinných zbytků, půdy a kamenů strojem je dána uložením slupic a domečků uvnitř podmítacích talířů.  

X-PRESS i pro zpracování celého profilu

X-Press 2,5 až 4  m včetně tažené verze lze velmi jednoduše agregovat s dvouřadou radličkovou sekcí SIMBA ST-BAR. Slupice radliček s negativním úhlem jsou nonstop jištěné dvojitou vinutou pružinou a jejich negativní úhel zabraňuje vytahování kamenů, rostlinných zbytků a neúrodné půdy vzhůru. Radličky jsou rychle vyměnitelné a jejich pracovní šíři lze volit mezi 100 až 225 mm. Celá souprava tak může pracovat mělce, kdy využijete výhod talířů i  radliček, popřípadě lze zpracovat celý profil v jedné jízdě včetně likvidace zhutnělých vrstev až do hloubky 25 cm. Oba stroje mohou pracovat i samostatně.

Simba X-Press
                                  Výhody agregace radličkové sekce s talířovou může využít s minimální investicí i malá rodinná farma.                                  

X-PRESS a souvratě bez kolejí 

Jednoduchým a rychlým přestavením hydraulických ventilů lze na X-Pressu od 4,6 m volit otáčení po pěchu. Tuto možnost oceníte zejména za vlhka, kdy i  za extrémních podmínek budete mít za Simbou vždy „hotovo“. 


X-PRESS v roli šampióna 

Unikátní Simba X-Press dokazuje, že podmítač nemusí být nutně jen obyčejný stroj na zpracování půdy. Zbraní, se kterými chce Simba uspět i u vás, má X-Press připravený celý arzenál. Tělo X-Pressu hraje silnými svaly lva, design má elegantní, setkání s ním se mění v neopakovatelný zážitek a  práce je luxusní. Zkrátka, úspěch má Simba v genech. 

Chcete více informací o talířovém podmítači SIMBA X-Press

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Prodej zemědělské a komunální techniky


Rozvíjíme rodinné hodnoty - tradice, spolehlivost a solidnost.

+420 327 551 020


Autorizovaný prodejce strojů firem DEWULF, KUBOTA, KRONE, SMS Rokycany, KVERNELAND

© 2019, VOBOSYSTÉM s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing