31.10.2011 09:17

Zastavování skončilo. Zlato pro Krone Ultima.

Zlato pro Krone Ultima

Krone Ultima – tento název znamená nový věk v technologii lisů na válcové balíky. Krone Ultima je první plně automatická kontinuálně pracující kombinace lisu s baličkou, která může při odstřižení fólie a vykládce balíku pokračovat v jízdě. Za tuto převratnou inovaci byla firma Krone na výstavě Agritechnica vyznamenána zlatou medailí DLG (Deutsche Landwirtschaftgesellschaft, Německá zemědělská společnost).
Podle zkušeností z praxe je možné dosahovat se strojem Ultima až o 50 procent vyšších výkonů. Ultima pracuje takto: V předkomoře se během procesu ovíjení sítě hromadí píce. Předkomora je vybavena nahoře i dole pásovým dopravníkem. Její tvar je variabilní a slouží zároveň jako předlisovací komora. Díky souhře při plnění předlisovací komory, lisování v  semivariabilní lisovací komoře a Traktor Implement Managementu je zajištěna kontinuita práce a zároveň vysoké slisování balíků. Nová je rovněž zvýšená poloha lisovací komory, ze které padá balík po ovinutí sítí přímo na balící stůl. Tím je pracovní proces ještě více urychlený.
Tento skok v technologii lisů na válcové balíky se podařil firmě Krone díky kombinaci různých dílčích inovací, jako např. semivariabilní pevné komory, která byla již v roce 2007 vyznamenána zlatou medailí DLG. Důležitým faktorem je také nový Tractor Implement Management (TIM). Lis komunikuje při lisování s traktorem prostřednictvím systému ISOBUS a  přizpůsobuje automaticky rychlost jeho jízdy stupni zatížení stroje. Lis se nezahlcuje a lisovací jednotka může dostatečně často otáčet balíkem v  lisovací komoře a dosáhnout tak jeho maximálního slisování.

Kombinace lisu s baličkou Krone Ultima

„Všichni pracovníci Krone spolu s vývojovým týmem se radují ze zlaté medaile DLG“. To byla první reakce Bernarda Krone. „Naši konstruktéři pod vedením Dr. Horstmanna a Dr. Martensena pracují už totiž na tomto řešení několik let – a jsme velmi rádi a také trochu hrdí, že Krone Ultima je revolucí v lisech na válcové balíky. Téměř 40 let musel lis na válcové balíky při ovíjení provázkem nebo do sítě a vykládce balíku vždy zastavit. Nyní máme konečně non-stop řešení, se kterým mohou zákazníci ušetřit veliké množství času a samozřejmě i peněz. Kromě toho jsme velmi rádi, že jsme dostali třetí zlato DLG po sobě, neboť po medaili za stroj Comprima v roce 2007 byl v roce 2009 na výstavě Agritechnica vyznamenán terminál CCI, který se také používá při práci se strojem Ultima.“

Krone vystavuje kombinovaný lis na válcové balíky s baličkou exkluzívně poprvé na výstavě Agritechnica. Hala 27, stánek H 15.

Chcete více informací o lisu Krone Ultima ? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Prodej zemědělské a komunální techniky

Kde nás najdete

VOBOSYSTÉM s.r.o.

Nová adresa:
Chmeliště 20

285 04 Vavřinec
 


Rozvíjíme rodinné hodnoty - tradice, spolehlivost a solidnost.

+420 327 551 020


Autorizovaný prodejce strojů firem DEWULF, KUBOTA, KRONE, SMS Rokycany, KVERNELAND

© 2019, VOBOSYSTÉM s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing