Traktory CASE IH Steiger / Quadtrac EP

Steiger 620 Quadtrac - nejsilnější traktor na světě!

Inovovaná modelová řada traktorů Steiger a Quadtrac si ještě více upevnila výsadní postavení krále této kategorie. Nabízí nepřekonatelné tahové vlastnosti, výkon, produktivitu a nízké provozní náklady dostupné pouze v červené barvě CASE IH.

V souladu s novými emisními normami představila značka CASE IH v roce 2013 novou modelovou řadu Quadtrac a Steiger Hi-eSCR ve výkonech 540, 580 a 620. Nové modely jsou vybaveny technologií Hi-eSCR Efficient Power se sníženou spotřebou paliva a vyšší výkonností. S maximálním výkonem 692 koní. Unikátní traktory Quadtrac a Steiger navržené pro uspokojení potřeb výkonu, komfortu a produktivity velkých farmářů už pracují i v České republice. Díky svým přednostem nejenom pracují, ale kralují této kategorii velkých polních tahačů.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI ŘADY STEIGER/QUADTRAC

 • Nejsilnější traktor na trhu – 692 koní
 • Snížení spotřeby paliva díky technologii Hi-eSCR a systému APM
 • Bezkonkurenční pásový podvozek Quadtrac a nepřekonatelnou tahovou silou
 • Prostorově největší kabina na trhu se skvělou viditelností
 • První odpružená kabina u pásového traktoru na trhu
 • Exklusivní otočné sedadlo až o 40°
 • Výjimečná loketní opěrka Multicontroller
 • Nejsilnější hydrauliky na trhu s čerpadlem o výkonu až 428 l/min
 • Nejprodávanější polní tahače v ČR a celosvětově
​​​​​​​

MODELOVÁ ŘADA QUADTRAC A STEIGER S TRADICÍ UŽ OD ROKU 1957

Modelová řada Quadtrac s jedinečným čtyřpásovým podvozkem se dodává v pěti modelech s výkonem od 450 do 692 koní. Právě pásový podvozek Quadtrac je klíčem k efektivnímu přenosu výkonu na půdu. Jedině s ním je možné přenést plný výkon na zem bez prokluzu a s minimálním tlakem na půdu. Pro ty, co přesto dávají přednost kolovým verzím jsou k dispozici modely s výkonem od 350 do 500 koní. Tyto modely se Evropě dodávají se širokými pneumatiky o šířce až 900 mm. Pro tyto modely nabízí Steiger chytře řešený rám díky, kterému je celková šířka traktoru do 3 m!

Jednoduchost

Stroje s jednoduchou obsluhou jsou klíčem k úspěchu. Jedině tak, dokáže každý řidič využít plného potenciálu, který traktor nabízí.

Systém automatického řízení produktivity Diesel SaverTM APM (Automatic Productivity Management) zjednodušuje obsluhu traktoru při dosažení maximální efektivity využití paliva. Systém APM automaticky volí vhodný převodový stupeň a optimalizuje spotřebu paliva na základě požadované rychlosti pojezdu.

Veškeré funkce se také snadno ovládají pomocí intuitivního panelu ICP na loketní opěrce.

Hospodárnost

Prvním předpokladem pro hospodárnost je vysoce kvalitní motor s nízkou měrnou spotřebou paliva. Toto nová generace Efficient Power splňuje bezezbytku. Modely Steiger a Quadtrac mají podle oficiálních testů nejnižší spotřebu paliva na trhu. Ve spojení s vysoce účiiným přenosem výkonu a systémem automatického řízení produktivity APM se jedná o bezkonkurenční kombinaci. Nové modely mají také prodloužené servisní intervaly na motoru až na 600 hodin. Údržba je snížena na minimum, díky tomu šetříte drahocenný čas a peníze. Denně se pouze provádí kontrola hladiny olejů v motoru, převodovce a hydraulice. To vše pohodlně ze země průzorem. Žádné mazání, čištění a šplhání do výšky po traktoru. Pro vyšší životnost má převodovka svůji olejovou náplň s chlazením. Stejně tak i nápravy jsou mazané a chlazené tlakovým olejem. Patentovaná konstrukce středového kloubu je konstrukce velmi jednoduchá a umožňuje dosáhnout skvělých tahových vlastností a optimálního rozložení hmotnosti.

Produktivita

Nejnovější generace traktorů Steiger/Quadtrac využívá technologie Efficient Power, která se mimo hospodárnosti odráží také v produktivitě. Progresivní konstrukce motorů s technologii Hi-eSCR nabízí skvělé výkonnostní parematry. Top model Quadtrac 620 s motorem o objemu 12,9 l a dvěma turbodmychadly je nejsilnějším trakorem na trhu. Vysoce účinná převodovka, silný hydraulický systém a kvalitní podvozek dokážou výkon motoru spolehlivě přenést na půdu a přeměnit ho efektivně na tahový výkon. To je klíčové pro celkovou produktivitu - díky kvalitnímu přenosu výkonu zpracovat za pracovní směnu co nejvíce hektarů půdy v optimální kvalitě. Pásový podvozek Quadtrac se čtyřmi pásy má lepší tahové vlastnoti než běžné dvoupásové traktory. Díky tomu může pracovat i v těžších pracovních podmínkách, když už dvoupásové traktory stojí.

Motory pro nejsilnější traktory na trhu

 • Špičkové výkonové parametry – nejvyšší točivý moment ve své třídě.
 • Nižší jmenovité otáčky – nižší hlučnost a opotřebení motoru.
 • Nižší měrná spotřeba paliva – na trhu – dle Nebraska Testů.
 • Nižší náklady na údržbu – nejdelší provozní intervaly na trhu.

Nové modely jsou vybaveny motory nové konstrukce s technologií Hi-eSCR Efficient Power. Vyhovují plně platné emisní mormě T4 Final. K tomuto využívají systém selektivní katalytické redukce SCR. Nejnovější, nezávislé Nebraska testy potvrzují, že výkonově a hlavně ekonomicky je toto řešení správné. Quadtracy a Steigery nabízí nejúspornější motory na trhu, nejvyšší zálohu točivého momentu a točivým moment – sílu motoru vůbec.

Za těmito úspěchy stojí tvrdá práce na vývoji a také velké investice do něj. Steigery jsou podle velikosti vybaveny nejmodernějšími motory o objemu 8,7l (370), 12,9l (400, 450 a 500) a 12,9 l s dvoustupňovým přeplňováním. Posledně jmenovaný motor je technický skvost pro největší modely 540, 580 a 620. Dvojice turbodmychadel se dvěma mezichladiči zajišťuje vysokou objemovou účinnost, která se odrazí účinnosti celkové a pak samozřejmě ve vyšším výkonu motoru, ale i nižší měrné spotřebě paliva.

Poprvé v historii je i pro tyto největší traktory k dispozici systém navyšování výkonu Power management, který dokáže v obtížných podmínkách zvednout výkon až o 64 koní.

Pohodlí

Nová kabiny traktorů SteigerTM společnosti CASE IH byla vyvinuta na základě požadavků zákazníků z celého světa. Řidič má k dispozici dokonalé pracovní prostředí s panoramaticky zakřiveným sklem, pohodlným sedadlem Positive Response a automatickým tlumením kmitů. Kabina je jako jediná na trhu v této kategorii vybaveny unikátním systémem odpružení.

Ovládací prvky jsou přehledně rozmístěny na ergonomické loketní opěrce Multicontroller. Stejná loketní opěrka je použita u traktorů Magnum, Puma, Puma CVX a Maxxum - díky  ní je obsluha strojů CASE IH velmi snadná. Ovládání je shodné pro všechny traktory od 110 koní.

Nové prostředí řidiče

Kabina SurveyorTM to bylo a nadále zůstává největší kabinou u traktoru na trhu. S novou modelovou řadu byla ještě zvětšena. Důvodem byly požadavky od stávajících uživatelů. Ti požadovali ještě více prostoru, snadnější ovládání a pohodlnější jízdu jak na poli, tak i na silnici. Jedním z výsledků vývoje je systém odpružení kabiny, který CASE IH u pásových traktorů zavádí jako první na trhu. Je tvořen čtyřmi zdrženými pružícími jednotkami, v každém rohu kabina. Pro boční stabilitu při pružení doplněn panhardskými tyčemi. Díky tomuto systému odpružení je práce ještě pohodlnější a do kabiny proniká minimum vibrací. Konstrukce odpružení kabiny je velmi robustní a plně odolná i pro převrácení proti vytržení kabiny. K uvolněné pracovní pozici řidiče při jízdě pomáhá také standardní funkce natáčení sedadla a to až o 40°. S velkou plochou prosklení a hodně skloněnou kapotou je vidět doslova všude.

Nový koncept ovládání MULTICONTROLLER

Oproti starší verzi STX se u nové kabiny modelů Efficient Power hodně zjednodušilo ovládání. Na pravém střešní panelu kabiny je několik méně frekventovaných ovladačů, prostor pro rádio, případně CB rádio. Všechny důležité ovladače se však nacházejí pouze na loketní opěrce Multicontroller, přesně v pohodlné zóně dosahu řidiče. Na Multicontrolleru lze velice intuitivně ovládat všechny pracovní funkce. Od ručního plynu, řazení, vnějších okruhů, tříbodového závěsu, až např. po uzávěrky.

Pokud Vás nebaví opakované ovládání stačí jednoduchá věc – zapnout si systém automatického řízení produktivity APM a nastavit souvraťový management HMC. Pak už je práce opravdu zábavou. APM podle Vámi přednastavené pracovní rychlosti samočinně zvolí dodávku paliva, otáčky motoru a převodový stupeň. To vše upravuje i pro měnící se zatížení tak, aby traktor co nejekonomičtěji dosahoval požadované produktivity. Souvraťový management pak za vás např. zvedne pracovní stroj nebo ho opět spustí do země.

Přímo na loketní opěrce je integrován nejmodernější ovládací monitor AFS 700 s dotykovou obrazovkou. S jeho pomocí lze snadno nastavovat funkce traktoru, ovládat nejrůznější funkce včetně plného satelitního řízení AccuGuideTM. Díky tomu může i takto velký stroj se záběrem pracovního stroje 12 m jet s přesností na 2,5 cm. To vše řidič sleduje z výšky jedné z nejtišších kabin na trhu. K tomu si může v klidu natáhnout nohou dopředu a opřít si je do odpočinkové polohy. Kvalitní audio souprava s handsfree zajistí kvalitní poslech rádia a bezpečné telefonování.

Nové osvětlení pro bezpečnější práci v noci

Tyto velké traktory často pracují i v noci, proto musí mít výkonné pracovní osvětlení. I v tomto QuadTrac vyniká před ostatními. Celkem lze rozsvítit, až 20 pracovních světlometů z čehož může být až 14 xenonových s výjimečně vysokou svítivostí. Xenonové výbojky mají také mhohem delší svítivost, až 6000 delší než tradiční halogenová světla.

Bezkonkurenční pásový podvozek QUADTRAC

To co dělá pásové traktory CASE IH QuadTrac unikátními je jejich čtyřpásový podvozek. Pásové jednotky jsou na sobě zcela nezávislé, dokonale kopírují terén pole a jsou tak neustále ve styku s půdou. Vůči sobě se naklání také přední a zadní část traktoru. S pásy o šířce 76 cm je celková plochy pásů 5,57 m2 a pro pásy 90 cm dokonce 6.69 m2. To je vždy o více než 1 m2 než u dvoupásových traktorů. Díky větší styčné ploše a také delšímu rozvoru je traktor při práci na poli stabilnější, nezvedá se v přední části a zachovává si tak stále plný tah. V kluzkých podmínkách je možné zapnout uzávěrky v obou nápravách.

Velmi důležité je však i šetrné otáčení, které ocení každý, kdo ví jak je půda cenná. QuadTrac má totiž kloubové řízení a v nápravách jsou klasické diferenciály, takže traktor zatáčí skoro jako by měl kola. Pásy GoodYear nebo Camoplast jsou hnány pozitivně pomocí horního hnacího kola podobně jako řetěz. Díky pozitivnímu pohonu nemohou proklouznout a traktor táhne velice dobře i v kluzkých podmínkách anebo snadno projede i močálem. Jejich životnost je při řádné údržbě podvozku dostatečná a neliší se od dvoupásových traktorů. Tahové vlastnosti QuadTracu je však předčí rozdílem třídy.

Modely:

Název / Parametr Zdvihový výkon (l) Jmenovitý výkon (kW/hp) Maximální výkon (kW/hp) Maximální točivý moment při 1.400 ot/min (Nm)
Steiger 370 8,7 276/370 320/429 1.806
Steiger 420 12,9 313/420 345/462 1.920
Steiger/Quadtrac 450 12,9 336/457 369/502 2.136
Steiger/Quadtrac 500 12,9 373/508 410/558 2.374
Steiger/Quadtrac 540 12,9 399/543 451/613 2.540
Steiger/Quadtrac 580 12,9 433/589 476/647 2.757
Steiger/Quadtrac 620 12,9 462/628 509/692 2.941

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti